Archive - 2017

Tarih

Eylül 12th

KYK Yurt Yedek Yerleştirme Tarihleri

KYK 2017-2018 Yurt Yedek Yerleştirme Sonuçları İçin Tıklayınız

KYK yurtlarına öğrenciler 10 Eylül 'de yerleşmeye başladı.Yedek yerleştimeleri bekleyen öğrenciler için sonuçlar açıklandı.18 Eylüle kadar yerleştirmeler 3 periyot halinde gerçekleşecek.Eğer yedek yerleştirmelerin tamamlanmasının ardından yurtlarda boş yer olursa yurtlar öğrenci kabulüne devam edecekler.

11 Eylül Pazartesi günü başlayan yedeklerin yerleştirilme süreci, KYK yurtlarında yer olması halinde her perşembe ve pazartesi olmak üzere devam edecek. Dolayısıyla yedeklerin yerleştirilmesi 14 Eylül Perşembe günü ikinci kez, 18 Eylül Pazartesi günü ise üçüncü kez gerçekleştirilecek.

Gençlerin barınma talebini karşılamaya yönelik yıl içerisinde de yurt açma faaliyetlerini sürdüren KYK, bünyesine dahil ettiği yeni yurtlara ve mevcut yurtlarında boşalan yerlere öğrencileri yerleştirmeye 18 Eylül tarihinden sonra da devam edecek.

Eylül 1st

2018 KYK Yurt Başvuru Sonuçları İçin TIKLA

2018 -2019 Eğitim Dönemi KYK Yurt Yerleştirme Sonuçları

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında barınma talebinde bulunan öğrencilerin yurt başvuru sonuçlarının başvurulardan 1 hafta sonra açıklanması bekleniyor..Sonuçlar, öğrencilere SMS atılarak da duyurulacak.

KYK Yurt Sonuçları Nasıl Sorgulanır?

Başvuru sonuçları kurumun resmi web sitesi https://sonuc.kyk.gov.tr adresinden öğrenilebiliyor.

KYK YURT BAŞVURU SONUÇLARI TIKLA ÖĞREN

Yurtlara yerleşmeye hak kazanan öğrenciler, kayıtlarını e-Devlet üzerinden kolayca yapabilecek. Öğrencilerin e-devlet şifresiyle https://www.turkiye.gov.tr adresinden kayıtlarını yaptırmaları yeterli olacak. Dileyen öğrenciler, kazandıkları yurda giderek de şahsen kaydolabilecek.

Ağustos 26th

KYK Yurt Yerleştirme ve Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır?

KYK 2017 yurt başvuruları sona erdi.Başvuruda bulunan öğrenciler şimdi merakla başvuru sonuçlarını bekliyor.

KYK Yurt Başvuru Sonuçları İçin Tıklayınız

KYK yurtlarında iskan edebilmek için hak kazanan öğrencilerin yapması gereken işlemler şöyle;

14-20 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen yurt başvurularının değerlendirilme süreci devam etmektedir. İncelemelerin tamamlanmasının ardından sonuçlar sitemizden sonuc.kyk.gov.tr ilan edilecektir. Yurt hakkı kazanan öğrencilerimizin yapacakları işlemler;

Birinci adım: “Ziraat Bankası Üzerinden İlk Kayıt Ücreti Ödenecek.”

Sonuçların ilan edilmesinin ardından asil listeden yurt hakkı kazanan öğrenciler kendilerine verilen süre içerisinde öncelikle Ziraat Bankası Şubelerinden, ATM’lerinden veya (http://yurtkur.gsb.gov.tr) internet adresinde yer alan E-ÖDEME ekranından ilk kayıt ücretini ödeyeceklerdir.

Sponsorlu bağlantılar

Anket

İstanbuldaki En İyi KYK Yurdu Hangisi ?:

Son yorumlar